Turystyczna butelka na wodę – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Podczas każdej aktywności fizycznej trzeba dostarczać organizmowi odpowiedniej ilości wody. Nawodnienie jest kluczową kwestią przy pieszych wędrówkach, wspinaczce górskiej i wszelkiego rodzaju ćwiczeniach. Aby każdorazowo nie kupować butelkowanej wody, warto zastanowić się nad zakupem butelki na wodę wielokrotnego użytku. To nie tylko duża oszczędność pieniędzy, ale także wybór dobry dla środowiska. Na co zwrócić uwagę kupując taką butelkę?

Jaka butelka na wodę?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów butelek wielorazowego użytku. Jeżeli stawiamy na coś lekkiego, warto zdecydować się na butelkę wykonaną z tworzywa sztucznego lub butelkę składaną, która idealnie sprawdzi się wówczas, gdy nie możemy tracić miejsca w plecaku. Trwalszą opcją będzie butelka na wodę wykonana z metalu. Modele takie to rozwiązanie idealne w górach, gdzie liczy się wytrzymałość. Świetnym rozwiązaniem są też butelki termiczne, które działają tak jak termosy, dzięki czemu podczas wędrówki możemy napić się czegoś ciepłego. Producenci oferują również opcję z wkładem na owoce. Możemy tworzyć własne smakowe wody, co pomoże urozmaicić smak zwykłej wody.

Butelka na wodę z filtrem

Pobieranie wody ze źródła, które napotkamy podczas wędrówki po górach? Obecnie jest to możliwe dzięki butelkom, które wyposażone są w specjalne filtry uzdatniające wodę. Dzięki temu możemy uniezależnić się od wody kupowanej w sklepie. W dobrej jakości butelce na wodę znajdziemy filtry, które dają gwarancję przefiltrowania drobnoustrojów czy innych zanieczyszczeń obecnych w wodzie. Taka butelka przyda się nie tylko podczas wędrówek, ale także w każdej sytuacji, gdy chcemy skorzystać z wody z kranu. Podczas użytkowania filtrów należy wymieniać je z częstotliwością podaną przez producenta.

Dlaczego warto warto kupić butelkę na wodę wielorazowego użytku?

Butelka na wodę, z której możemy korzystać wielokrotnie bez potrzeby generowania dużej ilości zbędnych śmieci, to dobry pomysł dla osób, które dbają o środowisko. To także świetna alternatywa dla butelkowanej wody dla wszystkich osób, które są aktywne fizycznie i potrzebują stałego nawadniania organizmu. Butelkę taką możemy zabrać w każde miejsce. Niezależnie od tego, czy wybieramy się na siłownię, czy w na wędrówkę górską, zawsze powinniśmy mieć pod ręką wodę, dzięki której zachowamy odpowiedni poziom nawodnienia organizmu. Butelka na wodę z filtrem to strzał w dziesiątkę dla osób podróżujących. Nie we wszystkich krajach bieżąca woda jest zdatna do picia bezpośrednio z kranu. Dzięki filtrowi zyskamy pewność, że wszystkie zanieczyszczenia i drobnoustroje zostaną przefiltrowane.