Romantyczny Paryż

Osobom które planują podróż do Paryża, warto jest doradzić by spróbowali odkryć miasto na piechotę. Zwiedzanie piesze jest absolutnie najlepszym sposobem, aby cieszyć się urokiem tego miasta. Nie wystarczy patrzeć na poziomie oczu, ale trzeba nieraz podnieść wzrok i zobaczyć to co jest powyżej. Krajobraz Francji jest tego wart. Dla większości osób Paryż jest romantyczną stolicą świata. Jest on niejako symbolem miłości i zauroczenia.
Warto wybrać się w podróż po wąskich uliczkach tego miasta: od Plaza St Germain, spaceruj w kierunku Sekwany i Rue Bonaparte. Skręć w prawo w Rue de l’Abbaye. Idź wzdłuż ulicy do pierwszego, krótkiego zaułka po lewej stronie. Dojdziesz w ten sposób do placu Furstemberg. Francuski malarz Eugene Delacroix miał tam studio, jest to naprawdę ciekawe miejsce do odwiedzenia w ciągu dnia. Ale Furstemberg ma zupełnie inny klimat w nocy. Jest to spokojne, samotne i dające wrażenie prywatnego spotkania miejsce. Pobliski klasztor nadaje jej historyczny charakter. Są tam drewniane ławki, które stały się miejscem spoczynku par, które podziwiają ów niecodzienny i magiczny klimat tego placu.
Drugie tak wspaniałe miejsce zaczyna się od stromych schodów prowadzących na szczyt wzgórza Montmartre oraz urokliwej uliczki Place du Tertre. Tu również warto wrócić w godzinach wieczornych. Montmartre jest jednym z ostatnich obszarów w Paryżu, które zachowały niepowtarzalny klimat dawnych czasów. Spacerując wokół wzgórza w nocy otrzymujemy powiew tego, co było w Paryżu pod koniec 1800 roku. Zdecydowanie jedno z najlepszych miejsc do podziwiania w obecności ukochanej czy też ukochanego.