Rezerwacja wizyty w Muzeum Wódki Polskiej w Warszawie

Muzeum Wódki Polskiej w Warszawie dzisiaj cieszy się zdecydowanie coraz większą popularnością. Z jakiego powodu? Jak można tam zarezerwować wizytę? Otóż tak w zasadzie jest to całkiem prosta sprawa. Zacznijmy jednak od rzeczy najbardziej podstawowej….

Czym jest Muzeum Wódki Polskiej w Warszawie?

Przede wszystkim warto pokrótce opowiedzieć chociaż o tym, co to w zasadzie jest za Muzeum. Otóż jest ono w pełni nowoczesne i funkcjonalne i zasadniczo to opisuje proces powstawania i historię polskiej wódki. Oczywiście Muzeum to charakteryzuje się tym, że posiada wiele prezentacji multimedialnych, ekspozycji interaktywnych itp. Zasadniczo naprawdę jest ciekawie – można przenieść się do dawnego dworku szlacheckiego czy do pracowni alchemika i zobaczyć, jak wygląda takie powstanie wódki od początku. 

Rezerwacja w Muzeum Wódki Polskiej

W jaki sposób odbywa się zwiedzanie? Otóż nie wygląda to tutaj tak, że każdy sobie tu chodzi i czyta podpisy pod eksponatami. Tutaj zbiera się grupa z przewodnikiem, dlatego też należy dokonać rezerwacji minimum trzy dni wcześniej. Warto jednak zaznaczyć, że muzeum to staje się coraz bardziej popularne, dlatego też niestety czasem możemy mieć problem z dostaniem się w danym terminie. Warto również podkreślić, że w przypadku wycieczek zagranicznych, należy zgłosić taką chęć minimum pięć dni wcześniej. A jak kształtują się ceny biletów? Otóż bilet dla dorosłego to wydatek 40 złotych, dla studenta 28 zł, zaś w przypadku rezerwaty  grupowej będzie to 35 zł. Degustacja konesera jest dodatkowo płatna 15 zł.