Pomysł na weekend

Warszawa od lat przyciąga wielu turystów. Już dwa dni starczą, by zobaczyć najważniejsze i najciekawsze zabytki, jakie oferuje to miasto. Piękne, znane parki, historyczne muzea oraz nowoczesne budowle zachwycają nie tylko fanów sztuki i architektury. Co warto zobaczyć w Warszawie? Jakie miejsca koniecznie należy odwiedzić? Odpowiedź poniżej. 

1. Łazienki Królewskie

Park ten jest zdecydowanie numerem jeden na liście każdego zwiedzającego Warszawę. Swoją przestrzenią i naturalnym pięknem zachwyca o każdej porze roku. Ponadto, zespół pałacowo- ogrodowy to idealne miejsce na wycieczki szkolne, na weekendowy spacer oraz chwile relaksu i odpoczynku wśród natury. Łazienki Królewskie chętnie odwiedzają turyści, jak i sami mieszkańcy Warszawy. 

2. Starówka

Starówka w Warszawie to podobno jedno z najpiękniejszych historycznych miejsc w tym mieście. To tutaj mieści się bardzo dużo sławnych i dobrych restauracji oraz kawiarni. Wiele osób docenia je za gwar i atrakcje, które zawsze w tym miejscu można znaleźć. Zarówno w dzień, jak i wieczorowa porą starówka przyciąga turystów licznymi atrakcjami – warto choć jeden wieczór poświęcić na spacer w tym urokliwym miejscu. 

3. Muzeum wódki w Warszawie

Muzeum wódki w Warszawie dokładnie opisane na Wikipedii znajduje się przy Placu Teatralnym w Warszawie. Określane jest przez odwiedzających jako miejsce jedyne na świecie, w którym znajduje się tak ogromna kolekcja wódki. To tu obejrzymy liczne zbiory tego niezwykle słynnego trunku na całym świecie oraz zapoznany się z historią wódki, która jak się okazuje jet bardzo ciekawa. Muzeum to można odwiedzić od wtorku do niedzieli.