Muzeum wódki – miejsce tradycji

W Warszawie znajduje się miejsce, które sporo mówi o historii wytwarzania wódki na ziemiach polskich. Mowa o położonym na Pradze-Północ muzeum przeznaczonym dla wszystkich tych, którzy chcą zapoznać się z długoletnią, bo 600-letnią tradycją wyrobu tego popularnego i powszechnego na całym świecie trunku.

Gdzie można znaleźć muzeum wódki?

Muzeum wódki w Warszawie mieści się przy placu Konesera 1. W obrębie punktu zwiedzania znajdują się ulice: Nieporęcka, Markowska, Białostocka i Ząbkowska. Przy ostatniej z wymienionych przecznic położony był w dawnych latach kompleks Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”, sięgający nawet terenów, które zajmuje dzisiejszy budynek muzeum.

Wnętrze muzeum

Budynek składa się z wielu odmiennych pomieszczeń, które zaspokoją potrzeby wszystkich zwiedzających. W pięknie prezentującym się lobby rzucają się w oczy oryginalne stalowe schody prowadzące na piętro kinowe. Lobby jest udekorowane ruchomymi czarnymi panelami, które przedstawiają różnorodne motywy przykuwające uwagę zwiedzających. Muzeum podzielone jest na pięć galerii, które dawkują historię i tradycje polskiego spożywania i wyrobnictwa wódki. To aż 600 lat dziedzictwa narodowego, ponieważ najstarsze eksponaty pochodzą z XV wieku i wiele mówią o początkach rodzimego gorzelnictwa. Przechodzenie do kolejnych pomieszczeń to wycieczka przez kolejne stulecia, która kończy się na czasach obecnych.

Muzeum przy placu Konesera 1 to nie tylko eksponaty. Placówka udostępnia odwiedzającym możliwość obejrzenia filmu dokumentalnego, który opowiada o pracownikach dawnych wytwórni wódek i ich wkładanym wysiłku. Sala kinowa jest obłożona miedzianą siatką, która swoim wyglądem ma przypominać wielką kadź. Zwiedzający mogą wygodnie zasiąść na fotelach z Teatru Komedia.

Muzeum udostępnia także przestrzeń do zaspokojenia głodu i pragnienia. W budynku znajdują się restauracja, bistro i bar. Do dyspozycji odwiedzających jest także przygotowana przez firmę Wedel pijalnia czekolady. Z pewnością każdy spędzi tam miło czas.

Więcej o muzuem wódki w Warszawie można znaleźć na Tripadvisor.com