Kupujemy matę samopompującą

Mata samopompująca już od wielu lat cieszy się niesłabnącą na polskim rynku turystycznym popularnością. Pomimo jednak tak dużego nią zainteresowania, wciąż bardzo wielu klientów nie ma zielonego pojęcia o tym, jakimi cechami taka mata powinna być dopasowywana do ich potrzeb. Na co zatem powinno się szczególnie mocno zwracać uwagę podczas kupowania maty samopompującej?

Mata samopompująca — rozmiar i kształt

Zdecydowanie najważniejszą sprawą podczas kupowania takiej maty jest określenie tego, jaki powinna ona mieć rozmiar, lecz również co bardzo ciekawe, jakiego powinna być kształtu.

Jeśli chodzi o pierwszy czynnik, to przede wszystkim powinno się ją dopasowywać do własnego wzrostu, lecz również potrzeb, jeśli chodzi o komfort. Nie można jednak przesadnie podchodzić do wielkości maty, ponieważ wraz ze wzrostem jej rozmiaru, rośnie również jej wielkość, a co za tym idzie, także jej waga. A jak każdy turysta wie, większa waga plecaka, to zdecydowanie mniejszy komfort.

Jeśli natomiast chodzi o kształt, to najlepszym modelem będzie ten, który będzie dopasowany do ludzkiej sylwetki, czyli odpowiednio wcięty i rozszerzający się na biodrach. Niestety nie każdemu taki kształt pasuje, co powoduje, że nie można w tym wypadku podchodzić do wyboru maty w tak uniwersalny sposób.

Jaki materiał wykonania

Wiele osób uważa, że nie ma większego znaczenia, czy kupi się mate ze słabej jakości materiału, czy też z lepszej. Jest to bardzo poważny błąd, ponieważ materiał maty wpływa nie tylko na komfort i przyjemność spania na niej, lecz również na stronę zdrowotną. Słabej jakości maty, wykonane ze słabej jakości materiału, pozbawione są przykładowo odpowiedniej cyrkulacji powietrza, co może wpływać na zapacanie się ciała podczas snu. Dobrej jakości materiały mają tę funkcję, co powoduje, że spanie na nich jest o wiele zdrowsze.