Kajaki w Polsce

System wody jest w Polsce bardzo przyjazny dla kajakarzy. Pozwala na swobodne połączenie rekreacyjnej turystyki ze zwiedzaniem i podziwianiem piękna naszej przyrody, z setkami rzek i jezior, dających fantastyczne możliwości zarówno dla początkujących, jak i dla doświadczonych wioślarzy. Choć same kajaki wynaleźli północnoamerykańscy Indianie z Kanady, to w polskich warunkach sprawdzają się one idealnie, podobnie z resztą jak w innych krajach Europy, gdzie kajakarstwo stało się bardzo popularne.

Przeszkodą, która stoi na drodze wielu osobom, które chętnie spróbowałyby swoich sił w kajakarstwie, są zazwyczaj finanse. Sprzęt jest dość drogi i jeżeli mamy go używać przez kilka dni w roku, to cały zakup może się okazać nietrafioną inwestycją.

Najprościej więc w takiej sytuacji po prostu taki kajak od kogoś pożyczyć. Doskonałym miejscem gdzie można to zrobić jest rzecz jasna wypożyczalnia kajaków. Dzięki takim wypożyczalniom mamy dostęp do wysokiej klasy sprzętu, za niewielkie pieniądze. Istotne jest również to, że pracownicy takiej wypożyczalni zazwyczaj chętnie udzielają porad, dotyczących pływania po określonych akwenach.