Idealne buty wspinaczkowe

Wysokogórskie buty Meindl to w chwili obecnej najciekawsza propozycja na rynku, dla wszystkich miłośników trekkingu. Meindl w dzisiejszych czasach jest największym producentem obuwia outdoorowego, które w ostatnim czasie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

Zalety Meindl
Nowoczesne buty Meindl posiadają bardzo wiele zalet, ale zdecydowanie największą z nich jest długowieczność, niezawodność oraz komfort. Buty marki Meindl wykonane są zazwyczaj z bardzo wysokiej jakości skóry welurowej, która doskonale nadaje się do wspinaczki, nawet w najtrudniejszych i najbardziej niesprzyjających warunkach. Warto wspomnieć również i o tym, że buty Meindl posiadają wodoodporną i co najważniejsze dobrze oddychającą membranę Gore-Tex.

Idealne buty dla początkujących
Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją wielką przygodę z wycieczkami po górach, powinny w pierwszej kolejności sprawdzić modele Jorasse GTX. Obuwie jest w 100% przystosowane pod raki pół-automatyczne i co najważniejsze charakteryzują się bardzo niską wagą, dzięki czemu osoby początkujące nie będą za szybko się męczyć. Dużym plusem może okazać się również bardzo przystępna cena zwłaszcza, że oryginalne buty wspinaczkowe potrafią naprawdę dużo kosztować. Buty Meindl posiadają bardzo przydatne mankiet w technologii FreFlex, które dzięki swojej elastycznej konstrukcji doskonale pracują przez cały czas i rewelacyjnie podtrzymują łydkę podczas trekkingu.