Co zabrać ze sobą na biwak?

Coraz bardziej sprzyjająca pogoda zachęca do dłuższych wędrówek i spędzania czasu na świeżym powietrzu, a co za tym idzie także do biwakowania. Biwakowanie na łonie natury może okazać się świetnym pomysłem na spędzenie weekendu i oderwanie od codzienności. Jak się jednak do niego przygotować, a przede wszystkim co trzeba zabrać ze sobą na biwak?

Niezbędny sprzęt biwakowy

Chcąc przenocować na łonie natury konieczne jest zapewnienie sobie jakiegoś rodzaju schronienia przed warunkami atmosferycznymi. W zależności od upodobań i pogody może być to namiot, czy np. tarp, gdy wystarczy nam samo zadaszenie. Ważnym elementem jest także przygotowanie samego miejsca do spania, gdzie najprostszym i najbardziej kompaktowym rozwiązaniem będzie śpiwór. Warto także zabezpieczyć swoje legowisko izolując je od podłoża przed utratą ciepła. W tym celu przydadzą się różnego rodzaju maty, czy nawet materace. Dla niektórych ciekawym rozwiązaniem może okazać się także nocleg w hamaku. W większości przypadków w lasach państwowych zabronione jest korzystanie z otwartego ognia, jeśli jednak istnieje taka możliwość warto wyposażyć się w jakiegoś rodzaju kuchenkę do przygotowania ciepłego posiłku i sprzęt potrzebny do rozpalenia ognia. Im większy rozmiar ekwipunku, tym bardziej kłopotliwe jest jego przenoszenie, w związku z tym warto wyposażyć się w wygodny plecak, gdzie zmieszczą się wszystkie potrzebne nam rzeczy.

Co jeszcze warto zabrać?

Udając się na biwak koniecznie trzeba zadbać o odpowiedni do warunków pogodowych ubiór, oraz o pożywienie i picie. Poza samym sprzętem biwakowym, tutaj: http://polarsport.pl/sprzet-turystyczny.html trzeba pamiętać o zapewnieniu sobie bezpieczeństwa. W tej kwestii warto zabezpieczyć się od nieoczekiwanych wypadków posiadając podstawowe wyposażenie do pierwszej pomocy. Trzeba także pamiętać, by nie zgubić się w nieznanym nam terenie i o wyborze bezpiecznego miejsca na nocleg.