Co warto zwiedzić w Wielkopolsce?

Obszar województwa Wielkopolskiego to nie tylko interesujący teren ze względu na dobrze rozwinięty przemysł, ale również z powodu swojej bogatej historii. Jeżeli więc zamierzamy odwiedzić ten rejon Polski, to zwiedzanie warto rozpocząć od jego stolicy, czyli Poznania. Obowiązkowym punktem każdego turysty tego miasta jest zobaczenie pięknego, renesansowego ratusza i oczywiście słynnych trykających się koziołków, które pojawiają się na ratuszu o pełnej godzinie. Oprócz tego warta zwiedzenia jest jeszcze poznańska Cytadela, która była uważana za największy europejski fort artyleryjski.

Jeżeli chcemy zobaczyć kolejne ciekawe miejsca w Wielkopolsce, to najlepszą okazją ku temu będzie Gniezno. Historyczne miasto, pierwsza stolica Polski. W Gnieźnie powinniśmy wybrać się do Muzeum Początków Państwa Polskiego, gdzie będziemy mogli dowiedzieć się więcej o historii budowy naszego kraju. Będąc w Gnieźnie, nie można zapomnieć o archikatedrze gnieźnieńskiej. To właśnie tam odbywały się koronacje królów Polski.

Fascynatom przyrody polecamy odwiedziny w Wielkopolskim Parku Narodowym, który słynie w całej Polsce z bogactwa flory i fauny. Na terenie tego parku możemy zobaczyć wiele chronionych gatunków zwierząt, które nie występują naturalnie nigdzie indziej. Wśród takich zwierząt wyróżnić należy kozioroga dębosza czy jelonka rogacza. Ogrom atrakcji sprawia, że turyści chętnie tutaj przyjeżdżają.