Buty górskie – niezbędne, kiedy ruszamy na szlak

Silhouette Photo of a Man Standing on the Edge of the Mountain Góry to bez wątpienia jedna z najpiękniejszych scenerii, jakie możemy sobie wyobrazić. Na co dzień towarzyszą nam tam piękne krajobrazy, czyste powietrze i bliskość do natury. Nic więc dziwnego, ze wielu z nas każdą wolą chwilę wykorzystuje na wyjazd w góry. Jedni stawiają na spacery, inni uprawiają trekking, jeszcze inni wspinaczkę górską. Bez względu na to, w jakim celu wybieramy się w góry, musimy wiedzieć jedno: konieczne powinniśmy się do tego dobrze przygotować. W górach panują powiem specyficzne warunki, które musimy wziąć pod uwagę, pakując naszą walizkę.

Jakie buty w góry?
Niezwykle istotną, choć przez wielu ignorowaną kwestią, jest wybór obuwia, które nosić będziemy w górach. Choć stale przypomina się turystom, że na szlak nie należy wyruszać w sandałach, lekkich balerinkach, a już tym bardziej w butach na obcasie, to wiele osób ignoruje te porady, narażając się na niebezpieczeństwo.

Jeśli planujemy wyjazd w góry musimy zainwestować w porządne buty górskie – nawet, jeśli zamierzamy jedynie urządzać spacery górskim szlakiem. Obuwie przeznaczone do noszenia w górach jest wyposażone w solidną, antypoślizgową podeszwę, która ochroni nad przez upadkiem i odizoluje stopę od często bardzo nierównego podłoża. Dlaczego nie wyruszać na trasę bez butów górskich? Przede wszystkim dlatego, że inne buty nie ochronią właściwie naszej stopy, mogą powodować dyskomfort, a nawet być przyczyną wypadku.